Nálunk az Air Products-nál a biztonság elsődleges szempont. Ez egyfajta erkölcsi kötelezettség, az alkalmazottaink felé támasztott felvételi követelmények egyike, valamint alapvető fontosságú azon célunk elérésében, hogy a lehető legbiztonságosabb és legnyereségesebb ipari gázzal foglalkozó vállalattá válhassunk.
A biztonság hozzátartozik cégünk kultúrájához. Mindannyiunk számára rendkívül fontos, és közös célunk, hogy a balesetek száma nullára csökkenjen. Évről évre arra törekszünk, hogy fokozatosan javítsunk telephelyeink biztonságán, ezáltal pedig kedvező feltételeket teremthessünk kollégáinknak és a közösségeknek, amelyekben tevékenykedünk. A 2020-as évre kitűzött új célunk, hogy az észlelt- és a munkaidő-kiesést okozó balesetek (lost time incident – LTI) mutatóinak segítségével mért biztonság tekintetében iparágvezetővé váljunk az ipari gázok piacán. Ez a cél segít bennünket, hogy továbbra is kiemelkedő teljesítményt nyújthassunk.
A biztonság terén elért fejlődésünk és teljesítményünk sok évnyi tapasztalaton, a globális irányelveken, illetve felelősségtudatot és vezetői képességeket megkövetelő rendszereken alapul. Cégünk a környezetvédelemmel és fenntarthatósággal kapcsolatos megközelítése a biztonság általunk lefektetett szilárd alapjain nyugszik.
Fenntarthatósági jelentés, 2017.
PDF letöltése (2,1 MB)
Nem történt
haláleset az alkalmazottak körében
16%-os
javulás az alkalmazottak észlelt baleseti mutatóját tekintve*
0,34
az alvállalkozói munkaidő-kiesést okozó balesetek mutatója*
|
0,2
az alkalmazotti munkaidő-kiesést okozó balesetek mutatója*
21%-os
csökkenés az alvállalkozói munkaidő-kiesést okozó balesetek terén
9%-os
csökkenés a megelőzhető gépjárműbalesetek terén
|
0,49
az alkalmazottak észlelt baleseti mutatója
17%-os
csökkenés az alkalmazotti munkaidő-kiesést okozó balesetek terén
7%-os
csökkenés a folyamatbiztonsági események terén
|
*200 000 ledolgozott munkaórára vetítve
Globális EH&S irányelvek
Alkalmazottaink kötelessége és egyben alkalmazásuk egyik feltétele a globális EH&S (környezet – egészség –biztonság) irányelveink tudomásul vétele és betartása. A környezetre, egészségre, biztonságra és fenntarthatóságra irányuló legnagyobb felelősség igazgatótanácsunkra hárul.
Környezeti, egészségi és biztonsági irányelvek
Iparágvezetők kívánunk lenni a környezetvédelmi, egészségvédelmi és biztonsági tevékenységünkkel, és a következő
alapelvek iránt kötelezzük el magunkat a tevékenységeink végzésében világszerte:
- Megfelelés az összes hatályos környezetvédelmi, egészségvédelmi, valamint biztonsági törvénynek és rendeletnek
- Egészségvédelmi és biztonsági teljesítményünk folyamatos fejlesztése; cél a zéró sérülés
- Tevékenységeink a környezetre gyakorolt hatásának folyamatos csökkentése
- Üzemegységeink megtervezése és üzemeltetése olyan módon, amely védi a környezetet, valamint az alkalmazottaink, az alvállalkozók és a lakosság egészségét és biztonságát
- Olyan termékek kifejlesztése és gyártása, amelyek biztonságosan és fenntartható módon gyárthatók, forgalmazhatók, használhatók, újrahasznosíthatók vagy kidobhatók.
- A már létező és új EH&S kockázatok tudomásul vétele és kezelése a kockázatkezelési eljárásaink szerint történik
- Átlátható megbeszélés a környezetvédelmi, egészségvédelmi és biztonsági gyakorlatunkról és tevékenységünkről
2015-ben a munkavállalók biztonságával kapcsolatos teljesítményünk az alvállalkozók észlelt baleseti mutatójának kivételével minden kategóriában nőtt. Biztonsággal kapcsolatos teljesítményünk a következőket foglalja magában:
- Nem történt haláleset az alkalmazottak körében
- 15,5%-os csökkenés az alkalmazottak észlelt baleseteinek terén
- 16,7%-os csökkenés az alkalmazottak munkaidő-kiesést okozó baleseteinek terén
A baleseti mutatókat illetően bekövetkezett csökkenés a biztonsági kérdés egy szisztematikus megközelítésének tulajdonítható. Ez magában foglalja az alapvető biztonsági eljárásunkat (Basic Safety Process – BSP) is, amelynek elsődleges célja, hogy a biztonsági tevékenységeink folyamatos kezelése által elejét vegye a baleseteknek. A BSP-t arra terveztük, hogy segítségével a biztonság megteremtésére tett erőfeszítéseink a szervezet minden egyes szintjén beépülhessenek, az alkalmazottak aktív bevonásával.
A BSP elemei
- A biztonságra irányuló vezetés szemléltetése jól látható intézkedések segítségével
- A felelősségtudat előremozdítására szolgáló, érthetően megfogalmazott és értékelt biztonsági feladatkörök
- Megtervezett tevékenységek, amelyek által elérhetjük és fenntarthatjuk a biztonságos munkafeltételeket és munkahelyi viselkedést
- Az alvállalkozók felé állított követelmények a BSP-tevékenységekben való részvételhez
- A vészhelyzetekre való felkészültséggel kapcsolatos tevékenységek, amelyek segítenek az efféle helyzetekre adott reakciók gyakorlásában és tesztelésében
- Kulcsfontosságú folyamatmutatókra összpontosító teljesítménymérések, amelyek segítségével tudatában vagyunk, hogy a megfelelő helyen, megfelelő mértékű erőfeszítést fektetünk be, ezzel csökkentve a balesetek kockázatát